Hugo Junkers
Hugo Junkers iegāja aviācijas vēsturē ar savām lidmašīnām, galvenokārt ar J 1, F 13 un JU 52. Viņa izgudrojumi un sasniegumi bruģēja ceļu civilajai aviācijai. Tie joprojām tiek izmantoti visos Airbus un Boeing, kas lido augstu virs mūsu galvām. Protams, laiki nes inovācijas, un 20. gadsimta sākums bija īpaši bagāts ar inovācijām. Taču tieši Hugo Junkerss bija tas, kurš ar savu nenogurstošo pētniecības degsmi un apņēmību cīnīties pret kolēģu pretestību konsekventi realizēja šos sasniegumus un, pretēji tā laika uzskatiem, lika metālam lidot. Viņš 1910. gadā patentēja ideju par to, kā lidmašīnas balstus, dzinējspēku un, ja iespējams, arī kravu un pasažierus izvietot dobā korpusā, kura forma palīdzēja nodrošināt lidmašīnas pacelšanās spēju. Tā dēvētais biezais spārns mūsdienās tiek uzskatīts par pašsaprotamu un tiek izmantots visā pasaulē.
Hugo Junkers pats nav konstruējis nevienu no savām lidmašīnām. Viņš zināja, kā atpazīt un veicināt talantus un strādāt kopīga mērķa sasniegšanai. Rezultātā ar katru Junkersa lidmašīnu vienmēr ir cieši saistīts tā dizainera vārds, kuram Hugo Junkerss varēja uzdot un izaicināt īstenot savu redzējumu. Pateicoties šādai attieksmei, viņš arī agri pamanīja Bauhaus potenciālu, kas vairs neuzskatīja pētniecību, mākslu un amatniecību par kaut ko nošķirtu, un kļuva par vienu no tā laika pazīstamākajiem mecenātiem.
Viņa pētījumu rezultātā, kuru vajadzībām viņš uzbūvēja vēja tuneli un uzbūvēja to uz savas pirmās mācību iestādes RWTH Aachen jumta, tika radītas lidmašīnas, kas bija arī vizuāli revolucionāras. Mūsdienās tie var šķist smagnēji, taču, salīdzinot tos ar pagātnes "lidojošajām kastēm", revolūcija kļūst skaidra.
Junkers A50 - racionalizēta tīra forma
Junkers A50 Junior ir izcils Junkers lidmašīnas racionalizētās formas paraugs. Izstrādāts tikai kā sporta lidmašīna, tāpēc svara samazināšana šeit bija īpaši svarīga. Tā rezultātā tika izveidots samazināts, šaurs fizelāžs, kas vēl šodien izskatās ārkārtīgi estētiski.
Tās lidmašīnu perfektā, skaistā forma un tas, ka vairāk nekā simts gadus vecā tehnoloģija joprojām ir aktuāla, turpina iedvesmot atkal un atkal. Divi Hugo Junkersa modeļi, kurus būvēja Junkers Flugzeugwerke, pašlaik atkal ir gaisā, praktiski atbilst oriģinālam. Dzinēji ir attīstījušies un attiecīgi pielāgoti, un, protams, instrumentu aprīkojumā ir iestrādāta digitalizācija. Tomēr pamatformu gandrīz nav nācies mainīt, un tagad piloti var droši un efektīvi lidot ar leģendāru lidaparātu, kas var sevi dēvēt par mūžam klasisku.
Arī attiecībā uz pulksteņiem Junkers nedomā tikai par vakardienu. Protams, pārnēsājamo pulksteņu attīstība aizsākās jau 15. gadsimtā. Arī to forma nav būtiski mainījusies. Pulksteņiem ir svarīga loma aviācijā dažādu iemeslu dēļ. Līdzīgi kā jūras instrumenti, tie vienmēr ir bijuši neatņemama stūrēšanas un navigācijas instrumentu sastāvdaļa. Ar saviem analogajiem pulksteņiem mēs vēlamies mūsdienu cilvēkiem dāvāt ikdienā lietojamu aksesuāru, kas atgādina par cilvēces sasniegumiem, atspoguļo viņu stilu un arī padara to praktisku lietošanu par pastāvīgu prieka avotu. Izgudrojumu un aviācijas gars ir dziļi iesakņojies mūsu DNS. Pašlaik Junkers pulksteņi sadarbībā ar lidmašīnu rūpnīcām strādā pie ļoti īpaša materiāla inovācijas. Kas saka, ka inovāciju nevar pārnest no vienas disciplīnas uz otru, no pagātnes uz mūsdienām?
Junkers A 50 īpašais izdevums
Junkers A 50 special edition ir ar aplikāciju ar lidmašīnu uz gofrētā metāla ciparnīcas, kas atgādina par sajūtu, kā lidot virs kalniem un ielejām atklātā sporta lidmašīnā ikreiz, kad skatāties uz pulksteni. Tā kā tas ir aprīkots ar GMT mehānismu, var iestatīt individuālu otro laika zonu.